Yumurta Analiz Sonuçlarımız

diğer belgeler

En Yumurta analiz sonuçları, Türk Akredite laboratuvarında gerçekleşmiştir. Sizin için özel üretilen enorganik yumurtanın, sertifikalı organik yumurtalardan;

ORTALAMA

⇓       ⇓       ⇓

2 Kat Fazla Protein

Protein: Yorucu bir günün ardından, içeriğindeki aminoasitler ile kas dokusunun iyileşmesini sağlar. Tok tutar;  Kilo vermeye yardımcı; Vücudu daha fazla kalori yakmaya iter. Kan şekerini düşürür. Beyni güçlendiren bir amino-asit çeşidi olan içeriğindeki Tirozin ile; Nörotransmiterler maddelerin üretimine ve nörolojik aktivitelerin düzenlenmesinde kullanılır. Saçlara iyi gelir; Yeterli miktarda protein tüketmediğinizde saçlarınız dökülür. Sarısı sürüldüğünde saçlarınızı canlandırdığı bilinmektedir.

Protein açısından zengin atıştırmalıklar, yağlı atıştırmalıklara kıyasla insanların daha uzun süre tok kalmasını sağlıyor.

University of Missouri

2 Kat Fazla Çinko

(Zn) Çinko: 300’den fazla enzimin çalışmasında, protein sentezinde ve bağışıklık sistemindeki hücre üretiminde aktif olarak görev alır.

2 Kat Fazla Bakır

(Cu) Bakır: Bakterileri uzaklaştıran oldukça iletken bir elementtir öyle ki suyu arındırıp temizler, sterilize eder. Beynimizin kıvrımlarını harekete geçirir. Tiroid bezini çalıştırır. Hayata daha pozitif bakmanızı sağlar. Cildinizi temizleyip yeniler.

7 Kat Fazla Demir

(Fe) Demir: İnsan vücudunun doğru büyümesi ve sağlığın korunması ile ilgilidir. Metabolizma için vazgeçilmez bir protein bileşenidir ve insan vücudunun kırmızı kan hücrelerini üretmesi gerekir.

10 Kat Fazla Magnezyum

(Mg) Magnezyum: Kas ve sinir sistemini düzenlemenin yanı sıra; Enerji üretmek, protein ve yağ sentezlemek için de magnezyuma ihtiyaç duyarız. Fakat, oldukça önemli olmasına rağmen, nüfusun %75’i magnezyum eksikliği yaşamaktadır


10 Kat Fazla Potasyum

(K) Potasyum: Kasların daha düzgün işlemesine ve daha sağlıklı bir kalbe sahip olmanıza katkıda bulunur. Mineral kökenli kimyasal bir elementtir ve vücudun doğru çalışması için kesin olarak gerekli bir maddedir.

20 kat Fazla Fosfor

(P) Fosfor : Özellikle de iyi üreme sağlığı için önemli ve gerekli olan hormonların her zaman ve gerekli miktarlarda bulunmasına yardımcı olur.Kemiklerin Büyümesine Katkı Sağlar, Sindirimi Kolaylaştırır, 

100 Kat Fazla Kalsiyum

(Ca) Kalsiyum: Kemik ve diş sağlığı, kas ve sinir dokularının işleyişi, beyin ile vücudun diğer bölümleri arasındaki iletişimin sağlanması, kanın vücuda dağıtılması, vücudun işleyişini etkileyen hormonların ve enzimlerin salgılanması gibi görevlere sahiptir.

içerdiği, araştırılarak anlaşıldı.


Organik üretimlerden ortalama;

2 Kat Fazla Protein,
2 Kat Fazla Çinko(Zn),
2 Kat Fazla Bakır(Cu),
7 Kat Fazla Demir(Fe),
10 Kat Fazla Magnezyum(Mg),
10 Kat Fazla Potasyum(K),
20 kat Fazla Fosfor(P),
100 Kat Fazla Kalsiyum(Ca), içerdiği tespit edilmiştir.Analiz Sonucu

Dünya genelinde kümesler; Alçak tavanlı, çok tavuklu, havadar olmayan, uzun süre periyodik temizlik göremeyen kümeslerdir.
Ve üreticilere sürekli antibiyotik kullanmaları (gerektiği) tavsiye edilmektedir.
Akredite Laboratuvar analiz sonuçları gösteriyor;

Tavukların hasta olmaları, kümeslerde  yaygın bir sorundur. 

”En Organik Yumurta” Üretiminde;

Antibiyotik yok, Ağır metal yok, Tarım ilacı yok.

Organik yumurtanın üzerinde protein değerleri olduğu, diğer element ve bileşikleri de daha yüksek oranlarda içerdiği tespit edilmiştir.

Protein, Çinko, Potasyum, Demir, Magnezyum, Kalsiyum, Fosfor, Bakır bakımından zengindir.

Nadir bulunan elementlerden; Selenyum içeriklidir.
Doğanın bizlere sunduğu; Sirke, Kişniş, Çörek Otu, Kekik Yağı,… gibi doğal antibiyotiklerden yararlanıyoruz.


diğer belgeler
Yumurtamı Görsünler